Podsumowanie sezonu Juniorów!

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy sezon rozgrywek Lubelskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Szczegóły poniżej ....

Był to ciekawy, obfitujący w niespodziewane wyniki sezon, którą nasza drużyna kończy na 5 pozycji (na 12 drużyn), czyli w porównaniu do połowy sezonu spadamy o jedną lokatę, jednak wydaje się, że gra była na wiosnę dużo lepsza oraz poprawiamy bilans bramkowy na dodatni. Owy bilans wyniósł 67 bramek strzelonych do 62 straconych, co dało w ostatecznym rozrachunku 34 punktów. Gra naszej drużyny stała na wyższym poziomie i była dużo bardziej regularna i ustabilizowana w porównaniu do poprzedniej rundy, chociaż nie obyło się bez głupio straconych punktów w kilku meczach.

Runda jesienna
Początek sezonu
był słaby, ponieważ po trzech pierwszych kolejkach drużyna rozegrała 2 spotkania (w 2 kolejce była pauza) i miała na swoim koncie 0 punktów, przegrywając w Poniatowej (czyli u wicelidera) oraz u siebie z Trzydnikiem. Na szczęście później było już tylko i wyłącznie lepiej (wygrane w 4. i 7. kolejce, remis w 5. i pauza w 6 kolejce). Potem była porażka w Bychawie z ostatecznym zwycięzcą ligi oraz nieplanowana dłuższa przerwa w grze.. Otóż kolejka 9 to walkower z Annopolem, ponieważ drużyna gości nie stawiła się na mecz, a tydzień później przełożony mecz w Borzechowie z powodu złego stanu boiska. Potem za to trafił się intensywniejszy okres - zaległy mecz w Borzechowie i 11 kolejka u siebie z Tęczą Kraśnik zostały rozegrane w przeciągu 3 dni ! Na koniec pechowa porażka w końcówce spotkania w Chodlu oraz wygrany mecz walkowerem ze Stokiem Zakrzówek, ponieważ drużyna gości rozegrała mecz z dwoma nieuprawnionymi do gry zawodnikami. Rundę jesienną zakończyliśmy na miejscu czwartym z 17 punktami na koncie.

Runda wiosenna
Druga część rozgrywek,
czyli mecze na wiosnę zaczęły się dla naszej drużyny najpóźniej ze wszystkich drużyn. Pierwszy mecz z aktualnym wtedy liderem z Poniatowej przełożono ze względu na zły stan naszego boiska. Druga kolejka to natomiast z naszej strony pauza w rozgrywkach. Dopiero 8 kwietnia (po 2 tygodniach trwania rundy) pojechaliśmy na mecz do groźnego zwłaszcza u siebie Trzydnika. Wróciliśmy z korzystnym wynikiem 3:2. Potem kontynuowaliśmy serię zwycięstw do liczby trzech, bo wygrywaliśmy kolejno 11:1 z Perłą Rudnik u siebie i tydzień później w Wilkołazie z Unią 2:1. Następnie czekała nas kolejna pauza, potem natomiast wyjazd do Józefowa na mecz z rozpędzoną Wisłą. Pierwsza w rundzie porażka - 5:3. W następną niedzielę prawdopodobnie najlepszy mecz sezonu w naszym wykonaniu, czyli wygrana u siebie 3:2 z pretendentem i późniejszym mistrzem ligi - Granitem Bychawa! Jednak potem nastąpił okres słabszej gry, o której nie ma zbytnio co się rozpisywać... Porażki w Annopolu 4:3 (po grze całą 2 połowę w dziesięciu) oraz u siebie z Perłą Borzechów 4:2, która wtedy zepchnęła nas z trzeciego miejsca w tabeli. Następnie ZALEDWIE remis ze słabo grającą na wiosnę Tęczą w Kraśniku 2:2. Tydzień później nareszcie wygrana 6:2 z Chodlem u siebie i na kolejkę przed końcem zapewnienie sobie minimum 5 miejsca w tabeli. 3 dni później zaległy przegrany mecz z Poniatową 0:2 i na zakończenie ambitna gra i niestety tylko remis 1:1 ze Stokiem w Zakrzówku. Ostatecznie sezon zakończyliśmy na miejscu 5 z 34 punktami i bilansem dodatnim bramek +5.

Bramki dla naszej drużyny w całym sezonie strzelało 11 zawodników, ale cała drużyna grała solidnie w większości meczów, pomimo tego że w niektórych brakowało kilku graczy, a w innych piłkarskiego szczęścia. Miejmy nadzieję, że ewentualny następny sezon będzie jeszcze lepszy, a nasza drużyna powalczy o zajęcie jeszcze wyższego miejsca. Wszyscy trzymamy za to kciuki i wierzymy w ten sukces! Kolejny sezon rozpocznie się najprawdopodobniej już w sierpniu, jednak o szczegółach dotyczących ewentualnych rywali w ligowych meczach oraz o samych terminach i innych szczegółach będziemy informować na bieżąco ! :D Udanych wakacji i szybkiego powrotu na boiska ;)