Pechowy remis nie dający miejsca na podium na koniec sezonu

Dnia 17 czerwca o 14:00 rozegraliśmy nasz ostatni mecz w ramach sezonu 2016/2017 w Lubelskiej Lidze Juniorów Młodszych w Zakrzówku z miejscowym Stokiem. Przed meczem nastawialiśmy się na trudne spotkanie, które jednak musieliśmy wygrać, aby wierzyć, że uda nam się sezon skończyć wyżej niż na zajmowanym aktualnie 5 miejscu. Maksymalnie mogliśmy awansować nawet na najniższy stopień podium przy korzystnym wyniku w Borzechowie.
Mecz rozpoczął się od częstszych ataków gospodarzy, jednak bez większego zagrożenia. My z początku szybko pozbywaliśmy się piłki, jednak z każdą minutą graliśmy już coraz lepiej. Gra się wyrównała, a wynik do przerwy nie uległ zmianie.
Druga połowa od początku wyglądała tak, jak kończyła się pierwsza. Zaczęliśmy coraz częściej atakować bramkę gospodarzy, bo po prostu nam bardziej zależało na punktach. Gospodarze niezależnie od wyniku i tak zakończyliby sezon na przedostatnim miejscu. W końcu udaje nam się dopiąć swego! W 58 min. po rzucie rożnym piłka trafia na przeciwległą stronę boiska, a stamtąd ponownie dośrodkowana trafia do niepilnowanego naszego zawodnika, który umieszcza ją w siatce. Po bramce grało na się jeszcze lepiej, ponownie atakowaliśmy rywali, jednak po jednym z ich nielicznych ataków zyskują rzut rożny. Wybijamy go jak się potem okazuje za krótko, piłkę zbiera zawodnik gospodarzy jeszcze w naszym polu karnym, a nasz zawodnik starając się odebrać mu piłkę prowokuje jego upadek... Sędzia po chwili zawahania dyktuje niestety rzut karny. Cała nasza drużyna się z tym nie zgadza, ponieważ jeżeli w ogóle był tam jakiś kontakt to wyłącznie minimalny. Jest to tym bardziej wątpliwa decyzja sędziego, ponieważ nawet sędzia asystent pokazywał do zawodnika gospodarzy, aby podnosił się z murawy, że nie było tam faulu... Sędzia główny nawet nie chciał skonsultować tej decyzji z asystentem i nie ugiął się przy swojej decyzji. Jedenastka zostaje wykorzystana, a wynik pomimo naszych rozpaczliwych ataków nie ulega już zmianie... Remisujemy w naszym ostatnim meczu w Zakrzówku 1:1, co nie daje nam żadnej zmiany lokaty w tabeli na koniec sezonu. Definitywnie i niezależnie od innych meczów kończymy ligę na 5 miejscu!

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zdecydowali się wspierać nas w naszych ligowych meczach i byli na nich obecni. Być może za rok będzie jeszcze lepiej! :D