Podsumowanie rundy jesiennej

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zmagania w Lubelskiej Lidze Juniorów Młodszych w rundzie jesiennej.
Szczegóły poniżej ....

Była to ciekawa, obfitująca w niespodziewane wyniki runda, którą nasza drużyna kończy na 4 pozycji (na 12 drużyn), czyli tuż za podium rozgrywek i to właśnie w tym miejscu spędzimy całą zimę aż do wznowienia rozgrywek już od 1 kwietnia !
Bilans bramek wyniósł 31 bramek strzelonych do 36 straconych, co dało w ostatecznym rozrachunku 17 punktów. Gra naszej drużyna była dużo lepsze i co ważniejsze - dużo bardziej regularna i ustabilizowana w porównaniu z tamtym sezonem, w którym kadra zespołu była nieco inna.
Niewątpliwe początek sezonu był najgorszym okresem tej rundy, ponieważ po trzech pierwszych kolejkach drużyna rozegrała 2 spotkania (w 2 kolejce była pauza) i miała na swoim koncie 0 punktów, przegrywając w Poniatowej (czyli u aktualnego lidera) oraz u siebie z Trzydnikiem (czyli trzecią drużyną ligi). Na szczęście później było już tylko i wyłącznie lepiej (wygrane w 4. i 7. kolejce, remis w 5. i pauza w 6 kolejce). Potem była porażka w Bychawie z wiceliderem oraz nieplanowana dłuższa przerwa w grze.. Otóż kolejka 9 to walkower z Annopolem, ponieważ drużyna gości nie stawiła się na mecz, a tydzień później przełożony mecz w Borzechowie z powodu złego stanu boiska. Potem za to trafił się intensywniejszy okres - zaległy mecz w Borzechowie i 11 kolejka u siebie z Tęczą Kraśnik zostały rozegrane w przeciągu 3 dni ! Na koniec pechowa porażka w końcówce spotkania w Chodlu oraz wygrany mecz walkowerem ze Stokiem Zakrzówek, ponieważ drużyna gości rozegrała mecz z dwoma nieuprawnionymi do gry zawodnikami. Były to znaczące wzmocnienia rywali, ponieważ jeden z nich strzelił pierwsze 3 bramki dla Stoka, przez co ustawił nieodwracalnie mecz... Udało nam się to na szczęście wykryć i Wydział Gier przy LZPN zweryfikował wynik na 3:0 dla nas !
Bramki dla naszej drużyny w całej rundzie strzełało 8 zawodników, ale cała drużyna grała solidnie w większości meczów, pomimo tego że w niektórych meczach brakowało kilku graczy. W każdym meczu tak na prawdę musieliśmy grać w innym ustawieniu i z innymi zawodnikami, przez co nie mogliśmy się lepiej zgrać. Jest to tak na prawdę jedyny minus tej rundy i jedyne zaniepokojenie, które jeśli wyeliminujemy w rundzie rewanżowej to możemy wykręcić na prawdę dobry wynik i zakończyć sezon nawet na podium. Tak więc będzie musiał trener do tego aspektu w szczególności przykuć uwagę, aby gracze regularnie zaczęli stawiać się na meczach, nie mówiąc już o treningach, tak abyśmy nie musieli się co tydzień bać czy w ogóle będzie 11 zawodników do gry.. Nie powinno to tak wyglądać, no ale niestety tak było w tej rundzie... Proszę o lepsze podejście do tej sprawy. Te i kilka innych czynników wpłynęły na to, że ta runda będzie wspominana jako solidnie zagrana z wieloma przebłyskami i emocjonujący chwilami oraz z przede wszystkim bardzo dobrą sytuacją w tabeli na zbliżającą się rundę rewanżową, w której postaramy się podtrzymać tą dobrą dyspozycję boiskową.
Dodatkową nadzieją na jeszcze lepszą grę jest pewny już na ok. 90% powrót do gry w naszej drużynie najlepszego strzelca z poprzedniego sezonu, czyli Łukasza Iskry, który wypożyczony był na pół sezonu do MUKSu Kraśnik, w którym występował w niższej kategorii wiekowej. Teraz wychodzi na to, że wróci do Popkowic i następną rundę rozegra już w naszej drużynie Juniorskiej ! Drużyny przeciwne, bójcie się nas jeszcze bardziej ! :D
Miejmy nadzieję, że następna runda będzie jeszcze lepsza, a nasza drużyna powalczy o zajęcie jeszcze lepszego miejsca. Wszyscy trzymamy za to kciuki i wierzymy w ten sukces. Rozgrywki następnej rundy są zaplanowane na miesiące: kwiecień, maj oraz czerwiec. Dokładniej: pierwsza kolejka jest planowana na weekend 01/02 kwietnia 2017r.. W czasie ferii zimowych wznowione zostaną treningi na hali w Urzędowie oraz w późniejszym czasie również treningi na boisku, a także w terenie, tak aby przygotować się do zmagań w kolejnej rundzie jak najlepiej. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco ! :D