Koniec sezonu - podsumowanie

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zmagania w Lubelskiej Lidze Trampkarzy Starszych.
Był to ciekawy, obfitujący w niespodziewane wyniki sezon, który nasza drużyna zakończyła na 7 pozycji (na 9 drużyn), spadając o 2 pozycje w porównaniu do przerwy w połowie sezonu.Bilans bramek wyniósł 38 bramek strzelonych do 50 straconych, co dało w ostatecznym rozrachunku 21 punktów.
Gra naszej drużyna była typową "grą w kratkę". Niewątpliwe początek sezonu był najlepszy -po trzech pierwszych kolejkach drużyna miała 7 pkt. i zajmowała drugie miejsce,czyli dokładnie jedną trzecią wszystkich zdobytych oczek. Niestety druga część rozgrywek była o wiele słabsza. Zaczęły się przytrafiać drobne urazy, gry na wyjazdach były słabe (choć w drugiej rundzie zdarzały się dobre spotkania: 3:2 wygrana w Jabłonnej czy 2:2 w Annopolu). Najlepszym strzelcem drużyny ostatecznie został Łukasz Iskra (17 bramek), lecz co martwi - nikt nie potrafił dotrzymać mu tempa chociaż minimalnie i wspomóc w zdobywaniu bramek, a jak dobrze wiemy jeden zawodnik meczów dla drużyny wygrywał nie będzie. Te i kilka innych czynników wpłynęły na to, że ten sezon będzie wspominany jako przetarcie i zapoznanie się z pojedynkami ligowymi przez zawodników, którzy - przypomnijmy - tym sezonem debiutowali w tego typu rozgrywkach. Trener i kibice powinni być mimo wszystko zadowoleni, bo w każdym meczu było widać walkę i chęć zwycięstwa, choć niestety nie udawało się to zbyt często( bilans meczów wyniósł 6 wygranych, 3 remisy i 7 porażek).Dodajmy do tego wszystkiego, że miejsce w tabeli na koniec nie do końca odzwierciedla poziom gry naszej drużyny, ponieważ w końcówce decydowały pojedyncze punkty, bo jeszcze 2 kolejki przed końcem pięć drużyn rywalizowało o miejsca od 3 do 7 i w zasadzie każda drużyna mogła zająć każde z tych miejsc. Ostatecznie padło na to, że to RUCH zajął ostatnie z możliwych miejsc do zajęcia ( wcześniej Piaski i Krzemień miały zapewnione 2 ostatnie miejsca w lidze ). Do szóstej lokaty straciliśmy 1 punkt, a do 5 pozycji zaledwie dwa oczka.
Miejmy nadzieję, że następny sezon będzie jeszcze lepszy, a nasza drużyna, wzmocniona zawodnikami z rocznika 2000 powalczy o zajęcie lepszego niż w tym sezonie miejsca. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i wierzymy w taki sukces, zwłaszcza iż był to dopiero pierwszy, debiutancki sezon tej drużyny w tego typu rozgrywkach.
Rozgrywki następnego sezonu są zaplanowane na miesiące: sierpień, wrzesień, październik i listopad. W trakcie wakacji wznowione zostaną treningi przygotowujące do zmagań w kolejnym sezonie. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco ! :D