Kolejne zwycięstwo w ważnym meczu!

Dzisiaj przyszedł czas na kolejne spotkanie, tym razem wybraliśmy się po sąsiedzku do Wilkołaza na mecz z miejscową Unią. Wszystkie mecze z tym rywalem były bardzo wyrównane, najczęściej padały w nich remisy, jednak każda ze stron chciała zdobyć 3 punkty. Czuliśmy się dość pewnie po ostatniej wygranej i chcieliśmy powiększyć przewagę nad goniącymi nas drużynami.
W pierwszych minutach gra toczyła się częściej na połowie rywali i mieliśmy minimalną przewagę, chociaż bez klarownych okazji. Okres naszej lepszej gry podsumowała w 17 minucie fenomenalna bramka z rzutu wolnego Łukasza Iskry, który wykorzystał korzystny wiatr i posłał piłkę pod samą poprzeczkę. Później drużyna Unii zaczęła szukać swoich szans, jednak to nam 15 min. po pierwszej bramce udaje się podwyższyć prowadzenie po bramce Michała Wagnera. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Na drugą część wyszliśmy z chęcią bronienia tego wyniku i ewentualnego wychodzenia z kontrami. Cała druga połowa należała do gospodarzy, którzy musieli gonić wynik. Mieliśmy parę szans, jednak niczym szczególnym nie zagroziliśmy bramce rywali. Dziesięć minut przed końcem w końcu gospodarze dopięli swego i zdobyli bramkę kontaktową. Emocje w końcówce były już coraz większe, jednak nasza gra w obronie wyglądała naprawdę solidnie i wynik już nie zmienił się do końca. Na dobrą grę w obronie wskazuje choćby fakt, że po meczu wszyscy uznaliśmy za zawodnika spotkania jednego z naszych środkowych obrońców.
Cieszymy się z ciężko wywalczonych trzech punktów w tak ważnym meczu, teraz czas na dwu tygodniową przerwę od meczów, jednak nie od treningów. Dzisiaj potwierdziliśmy wysoką formę w rundzie rewanżowej - na 3 rozegrane mecze mamy 3 zwycięstwa (maksymalne 9 pkt.) i bilans bramek 16:4! Za tydzień wypada nam pauza meczowa, a już za 2 tygodnie jedziemy walczyć o punkty do Józefowa z przedostatnią w tabeli Wisłą.